Kauçuk Körük - Fason Dünyası Kauçuk Körük - Fason Dünyası
Menu

whatsappKauçuk Körük

Kauçuk Körük otomotiv, makine sanayinin en çok kullanılan parçalarından birisidir.  Hareketli olan ve sınırları belirlenmiş mekanik aksamları dış ortamın zararlarından korumak için tercih edilir.

Kauçuk Körük otomotiv, makine sanayinin en çok kullanılan parçalarından birisidir.  Hareketli olan ve sınırları belirlenmiş mekanik aksamları dış ortamın zararlarından korumak için tercih edilir. Bağlantı noktalarındaki kelepçeler ile kolayca montaj edilebilir. Muhafaza ettiği çalışan aksamı tozdan, yağdan ve diğer partikülllerden korumaktadır.

Körük genellikle otomotiv sektöründe tercih edilmektedir. Teker ve amortisör aksamdaki milleri ve pistonları dış ortamdan korumaktadır. Bu izole edici yapısının tercih edilme sebebi elastik yapısındandır.

Körükler İş makinelerinde de yoğun olarak kullanılmaktadır. İş makinelerin çalıştığı ortamlar genelde aşırı derecede tozlu, çamurlu, yağlı ve pis olmaktadır. Burada çalışan ana piston millerini korumak gerekir. Bu Piston milleri genelde uzun ve sürekli hareketli olmaktadır. Bu yapıyı muhafaza altına alabilmek için esnek dayanıklı ve sert darbelere karşıda elastik olması gerekir. Bu sayılan etkenlere karşı çok fazla ürün çeşidi bulunmamaktadır. Bu konuda gerçekten çok kolay montaj edilebilen ve uzun ömürlü olan kauçuk kullanılmaktadır. Burada kullanılan körük içerideki pistonu tüm dış etkenlerden koruyabilmektedir. Makine üretici firmaları kauçuğun elastik yapısından dolayı üretmiş oldukları ürünleri farklı farklı çaplarda ve boylardaki makinelerde de kullanırlar. 

Kauçuk körüklerin uzayabilen ve kısalabilen yapısından dolayı bir çok çeşit ekipmanda kullanılabilir. Yedek parça gibi sadece üretildiği makinenin bir parçası değil, çalışma aralıklardaki ölçüleri tutan herhangi bir mekanik aksamda da kullanılabilir. 

Kauçuk Körük Tasarımı İmalatı

Talep edilen örnek ürünle ilgili arge departmanımız tarafından numune tasarımı yapılır. Bu tasarım müşteriden gelen örnek numuneye göre istenilen ekstra isteklere doğrultusunda gerçekleşir. Çizilen ürün prototip tezgahında çıktı alınarak müşteri onayına sunulur. Son kontrol ve onayda sonra ürünün kalıp tasarımı firmamız bünyesinde modellenerek satın alma tarafından kalıp malzemeleri alınmak üzere sipariş verilir. Malzeme tedarikinden sonra son kontrollerinin yapılmasıyla CNC tezgahlarımızda işlenme aşamasına geçilir. 

CNC tezgahlarımızda işlenmiş olan kalıp parçalarımızın ölçüsel ve yüzeysel kontrolleri yapıldıktan sonra ürün numune basma aşamasına geçilir. Basılan ürün müşteri onayına sunularak teslimatı yapılır.  Müşterilerimizle yapmış olduğumuz gizlilik sözleşme gereği tüm tasarımlar ve baskılar tarafımızdan muhafaza edilmektedir. Ürünlerin farklı bir marka veya renk yoluyla başka firmalara satılma durumu söz konusu değildir. Kurumsal firma bilinci ile müşterilerimizle onaylı tedarikçi mantığı ile çalışmaktayız.