Fason CNC İşleme Merkezi Faydaları - Fason Dünyası Fason CNC İşleme Merkezi Faydaları - Fason Dünyası
Menu

whatsappFason CNC İşleme Merkezi Faydaları

Fason CNC İşleme Merkezi faydaları imalat sürelerinin kısalması ile parça maliyetlerinin düşmesine ciddi katkı sağlamıştır. İmalata olan bu  katkı makine yatırımlarını arttırmıştır.

Fason CNC İşleme Merkezi faydaları imalat sürelerinin kısalması ile parça maliyetlerinin düşmesine ciddi katkı sağlamıştır. İmalata olan bu  katkı makine yatırımlarını arttırmıştır. Tabii ki her sektör farklı olmakla birlikte, sektörlerdeki işleme toleransları ve malzeme çeşitleri de farklılık göstermektedir.

Bu farklılıklar alınacak tezgahların işlevselliğini de belirlemektedir. Fason CNC Parça İşleme Merkezi Faydaları en çok bu alanlarda sektöre etki etmektedir. CNC açıklamasından anlaşılacağı üzere tezgâhın işleme sıralamalarının bir algolitması bulunmaktadır. Bu akış yardımcı CAM programları aracılığıyla yapılmaktadır. CNC tezgahlarında üretim yapabilmek için bu programlara hakim olmak gerekiyor. Bu zaruret sektörde kalifiye elamanların artmasına da yardımcı olmuştur.

Yeni nesil bu tezgâhların imalat sürelerinin kısalmasında ve üretim maliyetlerinin azalmasında ciddi katkıları olmuştur. Örneğin çok adetli parçaların imalatının yapılmasında CAM yazılımı ile hem standart hem de çok kısa sürelerde üretim yapılmaktadır.

İşlenecek parça üstünde birden fazla detayın ve deliğin olduğu durumlarda tezgâhlardaki takım galerileri sayesinde operatörün herhangi bir müdahalesi olmadan işlem bitene kadar tüm işlemeler yapılabilmektedir.

Fason CNC lerin Arge’ ye faydaları

Üretim sektörünün bu şekilde gelişmesi ülkemizde ARGE yatırımlarını arttırmıştır. Daha önceleri yeni çıkarılacak bir ürünün prototip çalışması hem uzun sürmekte hem de verimli olmamaktaydı. Bazı parçaların yüzeysel zorluklarından dolayı dalma erozyon gibi ekstra işlemler yapılmaktaydı.

5 eksen CNC işleme merkezleri sayesinde çok zor ve karışık parçaların işlenmesi hem hızlanmış olup hem de maliyetleri düşmüştür.

Fason CNC Parça İşleme Fiyatları

Fason CNC Parça işleme fiyatları adet ve işlenecek parçanın malzeme kalitesi, hassasiyeti ve işleme süresine göre değişmektedir. Buradaki etken faktörlerin başında tabiiki yüzey ve delik hassasiyetleridir. Deaylı bilgi için iletişime geçebilrisiniz.