Fason CNC İşlem Nedir? - Fason Dünyası Fason CNC İşlem Nedir? - Fason Dünyası
Menu

whatsappFason CNC İşlem Nedir?

Fason CNC İşlem nedir, konumuzu ele almadan önce Fason üretim imalat sektörü sanayinin ana mihenk taşını oluşturmaktadır. Sanayi sektöründe her firmanın uzman olduğu bir konu ve alan vardır.

Fason CNC İşlem nedir, konumuzu ele almadan önce Fason üretim imalat sektörü sanayinin ana mihenk taşını oluşturmaktadır. Sanayi sektöründe her firmanın uzman olduğu bir konu ve alan vardır. Tezgah ve ekipman yatırımları da buna göre yapılmaktadır. Yeni bir ürün geliştirmek ya da üretimdeki yoğunluktan dolayı üretimini yapamayacağı imalatları fason olarak dışarıda yaptırmaktadırlar.

Fason CNC işlem nedir bilgilendirmemizi hem üretici hem de yüklenici firmalar için kaleme aldık. CNC  tezgahlarının yatırımlarının maliyetli olmasından dolayı üretici firmalar işinde uzman fason tedarikçiler ile çalışmaktadır. Bazı sektörlerde üretici firmalar çalıştıkları imalatçılar ile onaylı tedarikçi sözleşmesi imzalayarak uzun soluklu çalışma zeminlerini oluşturmuşlardır. Bu çalışma şekli ve yatırımlar yan sanayi sektörünün gelişmesine ve yüksek kalitede parçaların üretilmesinin önünü açmıştır.

Fason CNC İşleme Nedir Tecrübe

Fason CNC İşlem Nedir, imalatı yapan firmalar farklı farklı projelerde çalıştıklarından dolayı imalat teknikleri çok gelişmiştir. Handikap gibi gözükse de bu aslında imalat bilgisi açısından çok faydalı bir durumdur. Arge sürecinde doğru imalatçılarla çalışılması projelerinize ekstra katkı sağlayacaktır.

Fason da Hangi İmalatlar Yapılır 

CNC İşleme merkezlerinin kapasitelerine göre fason imalat sektörü şekillenmiştir. CNC torna tezgah yatırımı yapan firmalar çalıştıkları firmaların ihtiyaçlarına göre kendilerini hazırlamaktadırlar. Sürekli büyük hacimli parça işleyen tezgahların çalışma hızları ve parçaların işlenme süreleri küçük parçaların işlenmesine çok uygun değildir. Küçük ve çok adetli parçaların işlenmesi için genelde seri üretim tezgahları tercih edilmektedir. Bundan dolayı birden fazla tezgah yatırımı gerekmektedir. Genelde seri üretim parçaları işlemekte olan bu tezgahlar çok hassas olan parçaları da işleyebilmektedir.